AVASTAMATA VALGEVENE 4 päeva

1. päev

Väljasõit varahommikul grupile sobivast kohast.
Teekond läbi Läti ja Leedu. Õhtuks saabume Valgevene pealinna. Minsk – esmakordaselt mainitud 1067.a., ca 1,7 miljonit elanikku. Rohkelt sõdades kannatada saanud linn, kus vanu ehitisi on säilinud väga vähe. II MS ajal kaotas Minsk veerandi oma elanikkonnast ja enamuse oma ajaloolistest hoonetest. Nõukogude ajal ehitatud linnaosad, avarad hoolitsetud väljakud ning laiad rohelusse uppuvad bulvarid esindavad nõukogudeaegset arhitektuuri ja annavad linnale erisuguse ilme võrreldes naabruses asuvate Kesk-Euroopa linnadega.

Majutamine hotellis (2-kohalised mugavustega toad).

2. päev

Hommikusöök. Linnaekskursioon Minskis: Parlamendihoone, suursugune Sõltumatuse prospekt toretsevate galeriide ja arvukate restoranidega, uhke Rahvusraamatukogu hoone, Pisarate Saar ja ajalooline Troitski linnaosa.
Päeva teise poolel vaba aeg omal käel linnas ringi vaatamiseks ja poekülastusteks.

Võimalusel / soovi korral külastame õhtul

  • Valgevene Suure Teatri etendust (pileti hind sõltuvalt istekohast ca 15 – 25.- eurot, vajalik eelnev võimalikult varajane broneerimine) või
  • Minski tsirkuseetendust (sõltub etenduste ajagraafikust, pilet vahemikus ca 11.-…18.- eurot sõltuvalt istekohast)
  • rikkalik õhtusöök rahvuslikus restoranis

  3.päev

Hommikusöök. Lahkume Minskist.  Päev Valgevene populaarseimate turismiobjektide keskel.

Külaskäik Minskist 40 kilomeetri kaugusel asuvasse Dudutki vabaõhumuuseumisse – ekskursioon paigas, kus elustub 18.sajandi Valgevene külaelu. Ainus eramuuseum Valgevenes, asutatud 1993.aastal 106 ha suurusele maa-alale. Külastame pottsepa ja puusepa töökodasid, sepikoda ja tuuleveskit. Pagari juures maitseme omavalmistatud võiga värsket leiba, soovijatele pakutakse jooki Valgevene ainukesest legaalsest samogonniaparaadist. Muuseum, kus aktiivne tegevus ning meelelahutus on suurpäraselt kombineerunud looduse ning ajaloo harmooniaga. 

Nezvishi loss  ja pargikompleks – kuulsa Poola-Leedu vürstisuguvõsa Radziwillide kunagine residents (1583), seotud  põnevate legendide ja saladustega.  2012. aastal peale põhjalikke restaureerimistöid avatud hooned on sihtkohaks lugematutele turismigruppidele kogu maailmast. Uudistame suursuguseid lossisaale ja jalutame kaunite järvesilmade ja varjuliste alleedega pargikompleksis. Ehitis on kantud UNESCO maailmapärandi nimekirja. 

4.päev

Hommikusöök. Alustame tagasiteed Eestisse. Kojusaabumine hilisõhtul.

Hinnad sõltuvad grupi suurusest, reisi toimumise ajast, vabade kohtade olemasolust hotellides. Erinevad programmid, võimalik külastada üritusi.

KÜSI TÄPSEMAID PROGRAMME JA HINNAPAKKUMIST OMA GRUPILE!

Registreerimine