KÖNIGSBERG JA RAUSCHEN

1.päev

Väljasõit varahommikul grupile sobivast kohast. Teekond läbi Läti ja Leedu. Õhtupoolikul ületame Leedu – Venemaa piiri. Õhtuks saabume Kaliningradi. Kaliningrad – ajaloolise Ida–Preisimaa keskus Königsberg. Asutatuna aastal 1255 Teutooni Ordu poolt, on linn püsinud aastasadu Euroopa ida- ja lääneosa vahelistel geograafilistel ja ajaloolistel ristteedel. Möödunud sajandi alguses Euroopa aristokraatia puhke- ja kuurortpiirkond. Peale II Maailmasõda toimunud otsuste põhjal muutus osa Ida-Preisimaa Saksa provintsist Venemaale kuuluvaks enklaaviks. Käesoleval ajal – Venemaa läänepoolseim punkt, Kaliningradi oblasti keskus ( ca 475000 elanikku). Majutamine hotellis.

2.päev

Hommikusöök. Linnaekskursioon Kaliningradis: suursugune katedraal ( 1333-1380), mille müüri äärde on maetud kuulus saksa filosoof Immanuel Kant, linna administratiivne keskus Võidu väljak, lossiplats, ülikoolihooned. Ajaloolises kaitseehitises asuv muuseum “Friedlandi Väravad” pakub nostalgilist osalemist virtuaalsel jalutuskäigul mööda ajaloolist Königsbergi. Põnevustpakkuv Königsbergi viimase komandandi kindral Otto Laschi maa-alune punker. Pealelõunal vaba aeg Kaliningradis omal käel ringi vaatamiseks, suveniiride ostmiseks. Soovijad võivad uudistada Maailmamere Muuseumi või külastada Euroopa vanimat loomaaeda. 

Õhtune väljasõit ühte keskaegse ordukindluse stiilis lossi. 13. sajandil asus tänapäeva Kaliningradi ja selle ümbruse territooriumil Saksa rüütlite moodustatud riik ning edukate sõjaretkede käigus tekkis vallutatud maadele keskaegsete losside võrgustik. Kokku oli tol ajal Kaliningradi oblastis umbes 40 lossihoonet, millest ühed on säilinud ja muutunud muuseumideks, teistes töötavad erinevad organisatsioonid ja mõned uued ajalooliste traditsioonide stiilis valminud ehitised on lihtsalt kunagise kuulsusrikka ajaloo meenutamiseks. 

Astudes lossi territooriumile elustuvad nüüdki kõik kauge aja legendid ja saladused – kilpidel kõlisevad mõõgad, õhus on tunda keskaegsete ratsarüütlite võitluslikku meeleolu ja lossikeldris keskaegsete inkvisitsiooniõuduste hõngu. Trahteris kostitatakse teid keskaegse õhtusöögiga ning antakse maitsta kohaliku eripruuliga keelekastet. Lossirahvas teeb oma parima, et korraldada külalistele lõbusate etteastetega pidu ja jätta kõigile vaid parimad mälestused Preisimaa suvest.

3.päev

Hommikusöök. Väljasõit Svetlogorskisse. Ajalooline Rauschen tekkis 13.sajandi keskel väikese kalurikülana. Linna omapärane asukoht 45 meetri kõrgusel liivasel merevaigumäel, rohelus, kaunis rand, männimetsa-hõnguline mereõhk, pehme kliima koos tervistava ravimuda ja mineraalveeallikatega muutis pisikese asula 19.sajandi alguseks “väikese Shveitsi “ kuulsusega kuurortpiirkonnaks. Jalutame õdusatel sajanditevanustel tänavatel ja põneva päikesekellaga rannapromenaadil. Jantarnõi ( Palmniken) – oli ajalooliselt ja on ka praegu “merevaigulinn”. Jantarnõi läheduses on peidus 90% kõigist maailma merevaiguvarudest ja siin asub ka maailma ainuke merevaigukaevandus. Uudistame karjääride panoraami ja kuuleme mõndagi huvitavat merevaigu ajaloost.

4.päev

Hommikusöök. Alustame tagasiteed Eestisse. Kojusaabumine hilisõhtul. 

Hinnad sõltuvad grupi suurusest, reisi toimumise ajast, vabade kohtade olemasolust hotellides. Erinevad programmid, võimalik külastada üritusi.

KÜSI TÄPSEMAID PROGRAMME JA HINNAPAKKUMIST OMA GRUPILE!

Registreerimine