PETSERI KLOOSTER – PIHKVA 1 päev

Väljasõit varahommikul grupile sobivast kohast.
Piiriületus. Tutvumine endise Setumaa pealinna Petseriga.

Ekskursioon 1473.a. asutatud vene õigeusu mungakloostris, mille paksude kivimüüride taga on varjul rida pilkupüüdvaid arhitektuurimälestisi: suur
kellatorn iidse kelladekomplektiga, vanavene stiile järgivad Blagoveshtsenskaja ja Nikolai kirik, barokne Pokrovskaja ning klassitsistlik Mihhaili kirik, munkade elamu, kiriku söögimaja. Märkimist väärivad veel unikaalne Koobaskirik, Püha värav ja selle juurest algav “veretee”, raamatukogu ning varakamber.

Peale ekskursiooni alustame teekonda Pihkvasse ( ca 50 km ). Lõunapaus.

Linnaekskursioon Pihkvas: oblastikeskus Pihkva Velikaja jõe almjooksul on Venemaa iidsemaid linnu, esmakordselt kroonikates mainitud 903.aastal.
Jalutame linna vanimas osas kremlis, näeme Troitski peakirikut, kindlusemüüre ja koosolekute väljakut. Elamusterikas lavastusliktutvumine 17.sajandi linnaametnike ja lihtrahva eluga kremli territooriumil: kohtume linnamüüri valvavate laskuritega, jälgime ukaase väljaandvate ja õigust mõistvate ametnike tööd, uudistame pulmaeelset pruudi “ülevaatamist”. Ekskursiooni käigus kuuleme elavat vene rahvamuusikat.
Vaba aeg poekülastusteks ja omal käel ringivaatamiseks.

Koduteed alustame 19.00 paiku. Koju saabume hilisõhtuks.

Hinnad sõltuvad grupi suurusest, reisi toimumise ajast, vabade kohtade olemasolust hotellides. Erinevad programmid, võimalik külastada üritusi.

KÜSI TÄPSEMAID PROGRAMME JA HINNAPAKKUMIST OMA GRUPILE!

Registreerimine