SEIKLUSLIK PÕHJA-LÄTI 2 päeva

1.päev :

Cesis (Võnnu): ca 15000 elanikku, üks vanemaid linnu Lätis, endine hansalinn. “Keskaegsete lossielanike” lahkel juhendamisel teeme põneva teatraliseeritud retke Cesise ordulossis, mis 13.-16.saj oli Mõõgavendade ordu ja hiljem Liivi ordu maameistri residents. Lõbusa ringkäigu jooksul räägitakse lossielu saladustest orduajal, testitakse külaliste vaprust ja õnne ning hiljem viivad lossiteenijad ning muusikud soovijad keskaegses stiilis lõunasöögile.

Pealelõunal alustame sportlikku seiklust Lätimaa vetel ning võtame ette umbes neljatunnise kanuumatka marsruudil Cesis – Ligatne. Lisaks põnevale seiklusele Gauja jõel uudistame ümbritsevat loodust, vaatleme jõekallastel paiknevaid suurejoonelisi liivakivipaljandeid ja koopaid, mida Ligatnes ja selle ümbruses on märkimisväärne hulk. Majutus järvesilmade vahel asuvas kämpingus.

2.päev:

Hommikusöök. Põnev peatus Ligatnes – külastame Nõukogude-aegset salajast objekti, mis kandis omal ajal koodnimetust „Pansionaat“. Üheksa meetrit allpool maapinda asub enam kui 2000 ruutmeetrilise pindalaga heakorrastatud punker, millel märge „salajane“ eemaldati alles 2003.aastal.

Sigulda: Gauja jõe maalilisse orgu rajatud rahvuspargi keskus. Jalutuskäik rahvuspargis: näeme ordulossi varemeid, Gutmani koobast (suurim liivakivikoobas Baltimaades). Päeva lõpetuseks võime ennast veel täiendavalt proovile panna Tarzani-pargi tuubirajal ning soovi/võimaluse korral võtta ette teekond 43 meetri kõrgusel köisraudteel üle Koiva jõe ürgoru vaadetega Turaida lossile, Krimulda mõisale ning mitmete kilomeetrite kaugusel avanevale lummavale maastikule.

Registreerimine