VILNIUS – DRUSKININKAI 4 päeva

1. päev

Väljasõit varahommikul grupile sobivast kohast.
Esimene pikema peatuse teeme Lätis. Vaatame ringi ühes armsas põllumajandustalus, kus valmistatakse väga erinevaid juustusid, lisaks tavalisele ka suitsutatud, marineeritud, küpsetatud jne. Lahke pererahvas pakub degusteerimiseks ligi 10 erinevat juustusorti, samuti koduleiba ja omatehtud köögiviljasalatit. Soovi korral on võimalik tooteid kaasa osta.

Õhtupoolikul saabumine Vilniusesse. Leedu Vabariigi pealinna Vilniuse ( ca 540 000 el.) sümboliks on linnusemäel kõrguv Gediminase torn. Kesklinn Nerise jõe ürgorus ja selle terrassidel on rikas ajalooliste ehitiste poolest. Kauni ansambli moodustavad Vilniuse ülikoolile kuuluvad hooned 16.-19.sajandist. Hilisgooti ehituskunsti pärl – rikkaliku dekooriga Püha Anna kirik. Ülevaatlik linnaekskursioon.

Majutamine hotellis 2-3-kohalistes mugavustega tubades.

2. päev

Hommikusöök hotellis. Teekond Druskininkaisse – arvukate sanatooriumide, kaasaegsete spaahotellide ja mineraalveeallikatega Leedu kuurorti Poola ja Valgevene piiri lähedal. Rohelusse uppuvast linnast on saanud paljudele tervisetugutajatele esmaklassiline puhkekoht, siinse mineraalvee omadused on sarnased kuulsa Saksa kuurordi Baden Badeni omadele ning ravimuda kuulub keemiliselt koostiselt Euroopa paremate hulka.

Majutus hotellis *** hotellis 2-3-kohalistes mugavustega tubades.

Tutvumine Leedu lõunapoolseima linna omapäraga – külastame kaasaegset sanatooriumi ja endist luksuslikku tsaariaegset ravilat, hotelli Flores talveaeda, kuuleme legende ja huvitavaid fakte kuurordi 224-aastasest ajaloost ning tänapäevast, maitseme 3 erinevat mineraalvett ja proovime omal nahal „iluallika” võluväge.

Õhtul ootab teid lõbus programm (ca 3 tundi) Dzukia piirkonna rahvuslike mängude, tantsude, muusika ja lauludega ning kohalikest roogadest koosneva mõnusa õhtusöögiga.

3.päev

Hommikusöök. 3 tunni pikkune meeleolukas laevaekskursioon mööda kaunist Nemunase jõge. Druskininkaist 8 kilomeetri kaugusel asuvas Liskiava külakeses leiame meisterlikult restaureeritud ajaloolise dominiiklaste kloostriansambli. Ekskursioon kunagise kloostri territooriumil, uudistame unikaalset seitsme rokokoo-altari ja krüptiga 17.sajandi kirikut.

Pealelõunal jätkub tutvumine kuurortlinnaga : kaunist vaadet pakkuv sõit 45 meetri kõrgusel köisraudteel. Uudistame 2011.a. avatud ja 31 miljonit eurot maksma läinud unikaalset siseruumides asuvat suusakeskust Snow Arena (http://www.snowarena.lt/) See on Baltimaade ainus aasta läbi avatud talispordikeskus, kus nii suvel kui talvel saab laskuda põnevatel suusaradadel või panna end proovile lumelaual seigeldes.

Aktiivse puhkuse armastajad saavad päeva lõpuks siirduda meeleolukalt aega veetma Druskininkai Veeparki (https://akvapark.lt/en). Veemõnude nautijate käsutuses on mitmed liutorud (ka sähvivate välkude ja kõmiseva kõuega), suur ujumisbassein, millest on võimalik ujuda aastaringselt töötavasse välibasseini, 75m pikkune kiirevooluline jõgi, mullivannid, puhketsoon lamamistoolidega ja 22 erineva saunaga lõõgastusala.

4.päev

Hommikusöök. Väljasõit linnalähedasse külakesesse, kus tegutseb juba 30 aastat unikaalsete puuskulptuuride valmistaja. Oma ehitatud tuuleveskis ja jõe äärde rajatud kaunis pargis on võimalik nautida vana meistri pikaajalise filigraanse kätetöö imelist tulemust.

Keskpäeva paiku alustame tagasiteed. Kojusaabumine hilisõhtul.

Hinnad sõltuvad grupi suurusest, reisi toimumise ajast, vabade kohtade olemasolust hotellides. Erinevad programmid, võimalik külastada üritusi.

KÜSI TÄPSEMAID PROGRAMME JA HINNAPAKKUMIST OMA GRUPILE!

Registreerimine